Stoki narciarskie w Krynica

Sylwester w górskiej scenerii to dla wielu osób niezwykle kusząca propozycja. Zwłaszcza, jeśli wyjazd można połączyć z aktywnym wypoczynkiem, na przykład szusowaniem na nartach. Takich możliwości nie brakuje w Krynicy Zdrój. Ta piękna uzdrowiskowa miejscowość oferuje narciarzom mnóstwo dobrze przygotowanych tras oraz zaplecze w postaci wypożyczalni sprzętu narciarskiego i jego serwisów. Dwie największe stacje narciarskie w Krynicy to Jaworzyna Krynicka oraz Centrum Narciarskie Azoty. Stacja Jaworzyna może poszczycić się najdłuższą w rejonie trasą zjazdową o długości 2600 metrów z sześcioosobową gondolą. Z kolei Azoty proponują narciarzom aż 10 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Znajduje się tu także Stench-Park z licznymi skoczniami i atrakcjami dla snowboardzistów. Bardzo popularna jest również stacja narciarska Henryk.

Stacja narciarska Henryk
Ogromną zaletą tej stacji jest jej położenie. Znajduje się w samym centrum Krynicy. Jej stok jest dobrze oświetlony i regularnie naśnieżany. Można tutaj pojeździć do późnych godzin wieczornych. Tuż przy stoku znajduje się wypożyczalnia, dla tych, którzy nie posiadają własnego sprzętu, przechowalnia oraz serwis. W tutejszej szkole narciarskiej można podszkolić swoje umiejętności, natomiast zaplecze gastronomiczne nie pozwala nikomu jeździć głodnym. Na stacji Henryk dostępne są trzy trasy. Trasa 1 to trasa orczykowa o długości 400 metrów. Trasa 2, również orczykowa, jest nieco krótsza. Ma 380 metrów. Natomiast trasa 3 to wyciąg linowy o długości 170 metrów. Wszystkie trasy są naśnieżone i oświetlone.

Jaworzyna Krynicka
Na Jaworzynie Krynickiej czeka na nas sześć tras. Na pierwszą zawozi nas sześcioosobowa kolej gondolowa i orczyk. Długość trasy wynosi 2600 metrów, natomiast średnie nachylenie stoku 18 %. Trasa jest naśnieżana i oświetlona. Druga trasa z dwoma orczykami ma długość 900 metrów i średnie nachylenie stoku 27 %. Kolejna trasa długości 900 metrów z czteroosobową koleją krzesełkową nie jest oświetlona, więc pojeździmy wyłącznie w ciągu dnia. Następna trasa z orczykiem ma długość 650 metrów. Jeśli interesują nas dłuższe przejazdy, wybierzmy dwuorczykową trasę liczącą 1000 metrów o 26 % nachyleniu toru lub trasę z jednym orczykiem o takiej samej długości i 32 % nachyleniu. Obie są nieoświetlone. Najdłuższa trasa ma długość 1050 metrów i 27 % nachylenie stoku. Tutaj pojeździmy również wieczorami, bo jest dobrze oświetlona. Dla małych dzieci przygotowano dwa wyciągi szkoleniowe Żółwika i Małego Wacka o długości 100 metrów. To idealna opcja dla naszych pociech, które chcą podszkolić swoje umiejętności.

Centrum narciarskie AZOTY
Kolejna stacja narciarska pozostająca do dyspozycji gości Krynicy to Centrum Narciarskie Azoty, które proponuje nam trzyosobową kolejkę krzesełkową, orczyki oraz wyciąg szkoleniowy Baby Lift. Dostępny jest tutaj plac zabaw Kubuś-Ski. Dziesięć doskonale przygotowanych tras narciarskich o różnym poziomie trudności, ratrakowanych, sztucznie naśnieżonych i oświetlonych sprosta nawet najwyższym wymaganiom. Bardzo łatwo dojedziemy tu z centrum Krynicy. Azoty znajdują się pod stałą opieką GOPR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Szczawnica. Czas na rozrywkę!

Szczawnica to nie tylko doskonale znana miejscowość uzdrowiskowa, fantastycznie położona w samym sercu Pienin, gdzie przełom Dunajca gwarantuje wyjątkowe krajobrazy. To również miejsce, w którym można doskonale wypocząć i zrelaksować się, bo rozmaitych rozrywek tutaj nie brakuje. Przedstawiamy kilka z nich: Kino Pieniny Miłośnicy sztuki filmowej powinni koniecznie udać się […]