Szczawnica. Czas na rozrywkę!

Szczawnica to nie tylko doskonale znana miejscowość uzdrowiskowa, fantastycznie położona w samym sercu Pienin, gdzie przełom Dunajca gwarantuje wyjątkowe krajobrazy. To również miejsce, w którym można doskonale wypocząć i zrelaksować się, bo rozmaitych rozrywek tutaj nie brakuje. Przedstawiamy kilka z nich:

Kino Pieniny
Miłośnicy sztuki filmowej powinni koniecznie udać się do znanego w Szczawnicy kina Pieniny. Znajduje się ono w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury. W jego ofercie znajdują się pokazy najnowszych filmów. To fantastyczny sposób na spędzenie deszczowego popołudnia czy wieczoru w Szczawnicy oraz krótki odpoczynek od wyczerpujących wędrówek górskimi szlakami i innych atrakcji.

Klub Jazz Bar
To z kolei propozycja dla fanów muzyki. Jazz Bar posiada fantastyczną lokalizację. Dworek Gościnny w Szczawnicy prezentuje się, bowiem niezwykle efektownie. Również wnętrze lokalu nie pozostawia zbyt wiele do życzenia. Możemy liczyć na elegancki wystrój wnętrza oraz kameralną atmosferę. To doskonałe tło dla koncertów na żywo, spektakli, prezentacji, książek i innych kulturalnych wydarzeń, które bardzo często się tutaj odbywają. Z pewnością trudno znaleźć w Szczawnicy lokal z bardziej pozytywną energią. Wstąpmy tu chociaż na chwilę i pozwólmy ponieść się muzyce.

Karczma Szlachtowska
Karczma Szlachtowska to doskonała opcja dla wszystkich ceniących dobrą zabawę. Lokal składa się z dwóch pięter. Na górnym piętrze mieści się klubo-kawiarnia, gdzie zagramy w bilard, cymbergaja oraz inne, typowe gry zręcznościowe. Posłuchamy tu także muzyki z szafy grającej. Na dole znajduje się natomiast fantastyczna restauracja, serwująca dania oparte na staropolskich recepturach. Skosztujemy w niej rozmaitych dań regionalnych, zarówno tych popularnych wieki temu, jak i bardziej współczesnych. Sam budynek jest niezwykle efektowny. Wykonano go i wykończono drewnem, dzięki czemu znakomicie przywołuje klimat dawnych lat.

Klub Muzyczna Owczarnia
To kolejne miejsce w Szczawnicy, w którym można obcować ze sztuką. Klub muzyczny „Muzyczna Owczarnia” słynie z niesamowitych koncertów. Występują tu cenieni artyści. Odbywają się warsztaty muzyczne oraz wiele imprez o charakterze kulturalnym. Na pewno można tu poczuć ducha sztuki.

Stadnina koni Rajd
Pora na rozrywkę w prawdziwie góralskim stylu. Stadnina Koni Rajd to miejsce wyjątkowe, w którym nie zabraknie cudownych widoków i niezapomnianych wrażeń. Konie z tej stadniny otrzymały odznaki Górskiego Konia Turystycznego. Największą atrakcją stadniny są kuligi do Rezerwatu Biała Woda. Kulig robi ogromne wrażenie zwłaszcza wieczorem, kiedy sanie rozświetlone są nastrojowym światłem pochodni. Przejażdżka jest bardzo komfortowa, a dzięki ciepłej baranicy nie zmarzniemy nawet w trakcie ostrego mrozu. Na terenie stadniny znajduje się ogrzewana wiata. To meta naszej przejażdżki, na której czeka poczęstunek. Trudno sobie wyobrazić lepszą rozrywkę, niż kulig w zimowej, górskiej scenerii. To fantastyczna opcja dla wszystkich, którzy w Szczawnicy lub w jej okolicach spędzają Święta Bożego Narodzenia lub Sylwestra, a takich ofert nie brakuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Szlaki turystyczne w Krynicy

Rozwój organizacji turystycznych w Karpatach spowodował powstanie wielu znakowanych szlaków turystycznych w tym regionie. Już od początku swojego istnienia Polskie Towarzystwo Tatrzańskie rozpoczęło wprowadzania w Tatrach oraz w Beskidach charakterystycznych znaków turystycznych. Miały one na celu pomaganie turystom w orientacji w terenie i wytyczenie głównych górskich szlaków. Dzięki nim wędrówki […]