Stoki narciarskie w Szczawnicy

Sylwester spędzany w górach to coraz częściej wybierane rozwiązanie. Szaloną zabawę sylwestrową pragniemy połączyć z aktywnym wypoczynkiem na górskich szlakach i na trasach narciarskich. Rezerwując kilkudniowy turnus w Szczawnicy możemy przeżyć niezapomnianego Sylwestra w prawdziwie góralskim klimacie, a jednocześnie skorzystać z licznych tras przygotowanych z myślą o narciarzach. Najpopularniejszym miejscem dla narciarzy jest oczywiście Palenica dysponująca czteroosobową kolejką krzesełkową i sześcioma orczykami. Trasy narciarskie są doskonale przygotowane, dobrze oświetlone i świetnie naśnieżone. Mamy możliwość zarówno samodzielnej jazdy, jak i nauki z profesjonalnym instruktorem. W Szczawnicy dostępnych jest również wiele wypożyczalni i serwisów sprzętu narciarskiego i snowboardowego.

Dlaczego warto wyjechać na narty do Szczawnicy?
Z nartostrad szczawnickich mogą korzystać narciarze i snowboardziści o różnym poziomie umiejętności i posiadający różne kwalifikacje. Kolej na Palenicę zlokalizowana jest w centrum miasta, blisko dworca PKS i przystani, która kończy spływ Dunajcem. Jazda koleją jest bardzo komfortowa, a ze szczytu Palenicy znajdującego się na wysokości 722 metrów n.p.m. roztaczają się przepiękne widoki. Możemy podziwiać Pieniny z Trzema Koronami i Sokolicą, a przy dobrych warunkach pogodowych nawet Tatry.
Palenica to również doskonała baza wypadowa dla pieszych wędrówek. Licznymi szlakami dotrzemy między innymi na Wysoką, czyli najwyższy szczyt Pienin oraz na Sokolicę i Trzy Korony. Górna stacja kolei została tak przygotowana, aby sprostać najwyższym wymaganiom turystów. Posiada fantastyczne zaplecze gastronomiczne i doskonałe punkty widokowe. W okolicach Szczawnicy można pojeździć również na stokach w Jaworkach oraz w Kluszkowcach. To zaledwie kilkanaście kilometrów drogi samochodem. Ale można tu dojechać również jednym z busów lub autobusem PKS.

Stacja narciarska Palenica
Stacja narciarska Palenica oferuje narciarzom kilka tras. Najtrudniejszą jest trasa zjazdowa Palenica długości 1000 metrów, która jest sztucznie naśnieżana i ratrakowana. Posiada licencję FIS. Średniotrudnymi trasami są Palenica II (Trasa Rodzinna) o długości 1800 metrów oraz Szafranówka II o długości 500 metrów. Łatwiejszą trasą jest licząca 400 metrów Szafranówka I. Dla snowboardzistów powstała Szafranówka HALFPIPE, której towarzyszy wyciąg narciarski.

Propozycja dla narciarzy w Jaworkach i Kluszkowcach
Sześć kilometrów od Szczawnicy znajdują się Jaworki z koleją linową Homole, wyciągiem talerzowym Storczyk oraz wyciągiem talerzowym Tubing. 15 kilometrów od Szczawnicy oddalone są Kluszkowce i ośrodek narciarski Czorsztyn-Ski. Posiada on wyciągi orczykowe talerzykowe i kolej krzesełkową dwuosobową. Jeden z wyciągów został przystosowany do potrzeb najmłodszych narciarzy. Na terenie ośrodka działa 12 armatek śnieżnych i 4 ratraki. Dzięki temu stok jest zawsze doskonale przygotowany. Jest również dobrze oświetlony, więc umożliwia szusowanie do późnych godzin nocnych. Można tutaj bez problemy wypożyczyć sprzęt narciarski i skorzystać z kilku punktów gastronomicznych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *