Stoki narciarskie w Bukowinie

Sylwester w Bukowinie Tatrzańskiej to doskonały pomysł zwłaszcza, jeśli mamy w planach dłuższy pobyt i skorzystanie z innych atrakcji tej górskiej miejscowości, a tych nie brakuje. Jedną z najbardziej popularnych są tutejsze baseny termalne, które odwiedza mnóstwo krajowych i zagranicznych gości. Jednak Bukowina przyciąga również amatorów narciarstwa z całej Polski. Nie ma chyba w naszym kraju drugiej miejscowości oferujących taką ilość wyciągów. Liczba jest imponująca. 22 wyciągi, w tym 5 talerzykowych, 6 orczykowych i jeden krzesełkowy. Znajdziemy wśród nich trasy doskonale przygotowane, dośnieżane, bardzo często oświetlone.

Idealne warunki dla narciarzy
Większość wyciągów zapewnia możliwość nauki jazdy zarówno z instruktorem, jak i bez. Poza wyciągami czeka tu nas cała niezbędna infrastruktura. Nie brakuje wypożyczalni sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego, profesjonalnych serwisów, szkółek narciarskich. Nartostrady zostały dostosowane do różnych poziomów umiejętności. Znajdą się trasy dla zupełnie początkujących narciarzy, ale i dla zaawansowanych amatorów narciarstwa. Jednym zdaniem: Bukowina to prawdziwy narciarski raj. W trakcie wyjazdu sylwestrowego można więc nie tylko dobrze bawić się na imprezie sylwestrowej, ale również spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu, mając w tle fantastyczną panoramę Tatr.

Wyciągi narciarskie w Bukowinie Tatrzańskiej
W centrum Bukowiny znajdują się 3 wyciągi orczykowe. Najdłuższy z nich ma długość 400 metrów i jest oświetlony, podobnie zresztą, jak pozostałe trasy. To „Smyk”. Drugi pod względem długości jest wyciąg orczykowy „Na Odewsiu”. Ma długość 320 metrów. Niewiele krótszy, bo liczący 300 metrów jest wyciąg orczykowy „U Andrzeja”.

Największym w Bukowinie Tatrzańskiej kompleksem narciarskim jest Olczański Wierch. Możemy tu liczyć na fantastycznie przygotowane trasy, ratrakowane i dobrze oświetlone. Pojeździmy tutaj, więc do późnych godzin wieczornych. Musimy liczyć się jednak z tym, że na każdym z wyciągów obowiązuje inny karnet. Warto, zatem dobrze rozplanować sobie pobyt na Olczańskim Wierchu. Najdłuższe trasy liczą po 400 metrów. Są to wyciąg talerzykowy „Zwyrtlik”, wyciąg talerzykowy „Mały Kasprowy”, wyciąg talerzykowy „Bartek” oraz kolej krzesełkowa „Turnia”.

Na Wysokim Wierchu znajdziemy 4 oświetlone wyciągi. Jeden z nich jest naśnieżany. Najdłuższym jest ”Niedziwadek”. Jego trasa liczy aż 524 metry. Mniej zaawansowanym narciarzom i wszystkim, którzy chcieliby nauczyć się jazdy na nartach polecane są trzy łatwe i dosyć płaskie trasy na Głodówce. Znajdują się tu 3 wyciągi orczykowe. Dwa z nich mają długość 350 metrów, jeden długość 400 metrów. Wszystkie trasy są oświetlone.

Wierch Szymkówka wznosi się ponad zabudowaniami Bukowiny. Kompleks obejmuje 2 wyciągi. „Baca” ma imponującą długość 650 metrów. „Juhas” liczy 350 metrów. Również te trasy są dobrze oświetlone i umożliwiają zjazdy nawet po zmroku. Lokalizacja na zachodnim stoku polany Szymkówka sprawia, że trasy są w ciągu dnia mocno nasłonecznione. Informację na temat wszystkich tras dostępnych w Bukowinie Tatrzańskiej można znaleźć na stronie internetowej www.bukowina-tatrzanska.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Bukowina Tatrzańska dla spragnionych rozrywki

Bukowina Tatrzańska to jedna z tych górskich miejscowości, która przeszła ogromną metamorfozę, od niewielkiej podhalańskiej wsi do ogromnego centrum rekreacyjno-turystycznego. Władze gminy starają się przyciągnąć tutaj jak największą liczbę turystów. Rozbudowuje się, zatem infrastruktura turystyczna, poszerza się baza noclegowa i powstaje wiele miejsc, w których przyjezdni mogą liczyć na ciekawe […]