Rozrywkowa strona Szczyrku

Szczyrk znany jest z przepięknych krajobrazów i fantastycznej atmosfery górskiego miasteczka. Co rok przybywa tutaj mnóstwo turystów, którzy oddają się aktywnym formom wypoczynku. Nie brakuje tutaj jednak również innych rozrywek. Jakie miejsca warto odwiedzić w trakcie pobytu w Szczyrku? Oto kilka propozycji, które warto rozważyć:

Stara Karcza
W Szczyrku nie brakuje miejsc, w których można dobrze zjeść i spędzić czas z rodziną czy znajomymi. Jedną z ciekawszych propozycji jest Stara Karczma. Jak to w prawdziwej beskidzkiej karczmie bywa, znajdziemy w niej niesamowitą atmosferę, tradycyjny wystrój, przede wszystkim zaś regionalne jedzenie, które zaspokoi nawet najwybredniejsze gusta. Jeśli chcemy skosztować czegoś naprawdę wyjątkowego, zamówmy pieczony udziec barani lub giczki jagnięce. Menu aż kipi od tradycyjnych potraw takich, jak góralska kwaśnica, żurek szczyrkowski, placki ziemniaczane, domowe pierogi z rozmaitymi farszami czy golonka. Dla wielbicieli procentów przygotowano Miodulę Szczyrkowską, która wytwarzana jest zgodnie z pradawną recepturą. Ta wódka na bazie miodu spadziowego smakuje wyśmienicie, a przy tym fantastycznie rozgrzewa. Doceniają to szczególnie zmarznięci turyści, którzy przybywają do karczmy zimową porą. W Starej Karczmie posłuchamy też tradycyjnej, góralskiej muzyki, która umila posiłki.

Klub Disco Jama
Disco Jama to dyskoteka, która mieści się w hotelu Góral. Klub ten słynie z organizacji wyjątkowych imprez. Możemy w nim liczyć zarówno na fantastyczną atmosferę, jak i poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu. Disco Jama posiada wiele atutów, a do najważniejszych należą różnorodna muzyka, miła i zawsze uśmiechnięta obsługa, ciekawie stylizowane wnętrza oraz bardzo szeroki wybór drinków. Dodajmy do tego atrakcyjne promocje, a otrzymamy miejsce, w którym każdy może się świetnie bawić. Klub umożliwia również rezerwację loży. Organizuje także imprezy tematyczne, wieczory panieńskie i kawalerskie, karaoke oraz imprezy integracyjne i firmowe.

Kregielnia w Hotelu Klimczok
Kręgielnia to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu np. w gronie znajomych czy wspólnie z rodziną. W Szczyrku atrakcję tę znajdziemy w Hotelu Klimczok. Tutejsza kręgielnia jest profesjonalnym obiektem, w pełni zautomatyzowanym i posiadającym dwa tory. Gdy pogoda jest nienajlepsza albo chcemy zrelaksować się po trudach szusowania na stokach, to dokonały wybór.

Bator Art Gallery
Miłośnicy sztuki, zwłaszcza współczesnej powinni obowiązkowo odwiedzić to niezwykłe miejsce. W galerii Bator Art prezentowana jest głównie współczesna ceramika oraz dzieła malarskie cenionych obecnie artystów. Obejrzymy tu surrealistyczne obrazy Grzegorza Steca oraz niezwykłą sztukę Jerzego Dudy-Gracza. Warto wspomnieć, że dzieła tego ostatniego artysty zdobią między innymi Muzeum Watykańskie. W galerii są także wystawiane obrazy Adama Kwaśnego. W ramach dodatkowej działalności w galerii prowadzone są „Spotkania ze sztuką”.

Nie tylko Szczyrk, ale również jego okolice zapewniają turystom ciekawe miejsca rozrywki. Kina, parki rozrywki, galerie. Na mapie Beskidu Śląskiego znajdziemy wiele takich miejsc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Stoki narciarskie w Szczawnicy

Sylwester spędzany w górach to coraz częściej wybierane rozwiązanie. Szaloną zabawę sylwestrową pragniemy połączyć z aktywnym wypoczynkiem na górskich szlakach i na trasach narciarskich. Rezerwując kilkudniowy turnus w Szczawnicy możemy przeżyć niezapomnianego Sylwestra w prawdziwie góralskim klimacie, a jednocześnie skorzystać z licznych tras przygotowanych z myślą o narciarzach. Najpopularniejszym miejscem […]