Bukowina Tatrzańska dla spragnionych rozrywki

Bukowina Tatrzańska to jedna z tych górskich miejscowości, która przeszła ogromną metamorfozę, od niewielkiej podhalańskiej wsi do ogromnego centrum rekreacyjno-turystycznego. Władze gminy starają się przyciągnąć tutaj jak największą liczbę turystów. Rozbudowuje się, zatem infrastruktura turystyczna, poszerza się baza noclegowa i powstaje wiele miejsc, w których przyjezdni mogą liczyć na ciekawe i miłe spędzenie wolnego czasu. Jakie miejsca rozrywki polecane są szczególnie w Bukowinie Tatrzańskiej?

Kino na Polanie Głodówka
To miejsce niezwykłe, zwłaszcza dla tych, którzy kochają dobre kino. Na oszklonym tarasie Schroniska na Polanie Głodówka odbywają się wyjątkowe, kameralne spotkania filmowe. Goście mogą zająć miejsca przy stolikach i w trakcie projekcji raczyć się ciepłą herbatą lub aromatyczną kawą. Klub Filmowy Głodówka jest z pewnością najwyżej zlokalizowanym kinem w całej Polsce, co czyni je niezwykle atrakcyjnym. Projekcje odbywają się tu w dwa dni. W poniedziałki wyświetlane są najlepsze dokumenty z Festiwalu Podróżników 3 Żywioły, natomiast w czwartki można obejrzeć dobre filmy fabularne. Możemy tu również liczyć na przepiękne widoki. Przed nami rozciąga się 76-kilometrowa panorama Tatr. To fantastyczne miejsce na relaks i odpoczynek od górskich wędrówek.

Klub Bacówka u Malorza
To chyba jedyna bacówka na Podhalu, w której nie wyrabia się oscypków, a jeśli spotkamy tu bacę, to raczej na parkiecie. Klub zapewnia fantastyczną muzykę na żywo oraz muzykę dyskotekową. O tutejszych imprezach głośno na całym Podhalu. Klubowa scena jest miejscem debiutu niejednego góralskiego zespołu. Jeśli interesuje nas dobra zabawa w gorących rytmach, tutaj nam jej z pewnością nie zabraknie.

Karczma Giewont
Podhale słynie z doskonałego jadła. W przerwie między wędrówkami górskimi szlakami, a kąpielami na gorących źródłach warto, zatem wstąpić do jednej z lokalnych restauracji. Jedną z godnych polecenia jest Karczma Giewont. Obiekt jest niewielki, kameralny, ale słynie z niepowtarzalnej atmosfery. Wystrój lokalu nawiązuje oczywiście do góralskiej karczmy. Znajduje się tu sala z kominkiem, ciekawy barek oraz przeszklona weranda. Latem otwierany jest ogródek. Można tu skosztować smacznych dań regionalnej kuchni. W ofercie restauracji znajdziemy również regionalne trunki i nalewki.

Termy Bukovina
Miłośnicy atrakcji wodnych muszą obowiązkowo odwiedzić to miejsce. Wielu turystów przyjeżdża do Bukowiny właśnie ze względu na tutejsze termy. U podnóża Tatr, z przepięknymi widokami na Tatrzański Park Narodowy, można korzystać z basenów termalnych z cieplutką wodą, słynącą z właściwości zdrowotnych. Relaksujące, kojące masaże wodne, liczne atrakcje, zjeżdżalnie. To miejsce błogiego relaksu, ale i aktywnego wypoczynku. Odwiedzając Bukowinę z dziećmi nie sposób tutaj nie zajrzeć. Warto zarezerwować sobie na tę wizytę, co najmniej kilka godzin, bo atrakcji jest, co nie miara, a z przyjemnie ciepłej wody aż żal wychodzić. Doskonale przygotowana strefa saun obejmuje łaźnie parowe, sauny fińskie, lakonium oraz kabinę na podczerwień. Obiekt dysponuje oczywiście całym niezbędnym zapleczem turystycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Szlaki turystyczne w Szczyrku

Szczyrk i jego okolice słyną z malowniczych krajobrazów i pięknej górskiej scenerii. Dlatego w trakcie pobytu w tej miejscowości warto zaplanować kilka górskich wycieczek. Tutejsze szlaki są niezwykle urozmaicone i bardzo ciekawe. Obowiązkowo powinniśmy powędrować w stronę Skrzycznego oraz na Klimczok. Trasa na Skrzyczne To jedna z popularniejszych tras turystycznych […]